FCM Targu Mures – CFR Cluj 0-2, Liga 1 – etapa a doua

nbsp;

CFR Cluj a confirmat faptul ca este una din marile pretendente la cucerirea titlului de campioana a Romaniei reusind sa invinga cu scorul de 2-0 in deplasarea de la Targu Mures, una dintre echipele solide ale acestui campionat.

Oaspetii conduceau inca de la pauza, Rafael Bastos inscriind in minutul 37 cu un sut plasat in urma unei faze create de Renan.

Soarta partidei s-a decis in minutul 64 atunci cand Sougou a profitat de o nesincronizare intre portarul gazdelor Balauru si fostul stelist Sorin Ghionea, incsriind in poarta ramasa goala.

Au evoluat urmatoarele formatii:

FCM Targu Mures: Balauru – Iencsi (Jamal Mohamed ’57), Ghionea, Halisson – E.Nicu, Issa Ba, Paduretu, Bumba (Didi ’46) – Ilyes – Kallisse, Astafei. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

CFR Cluj: Nuno Claro – Lionn, Cadu, Rada, Camora – Peralta, G. Mure 351;an, Renan (Kapetanos ’44) – Sougou (Hora ’84), Ronny, Bastos (Nicoar 259; ’89). Antrenor: Jorge Costa.