FCM Targu Mures – Concordia Chiajna 3-0. Oaspetii devin mari favoriti la retrogradare

FCM Targu Mures a iesit provizoriu din zona nisipurilor miscatoare dupa victoria obtinuta cu scorul de 3-0, pe teren propriu, impotriva Concordiai Chiajna.La pauza, gazdele conduceau cu scorul de 2-0 in urma a dpua lovituri de pedeapsa. In minutul 11, Florin Dan a fost faultat in careu de Adrian Popa, penaltyul acordat fiind fructificat de veteranul Ilyes.In minutul 32, avantajul muresenulor se dubleaza dupa un 11 metri acordat la un fault al lui Bumba la Mamele si executat de Bus. Mijlocasul gazdelor, Florin Dan este cel care a stabilit scorul final in minutul 65 dupa o actiune de atac la care a mai participat si Goge.Au jucat urmatorii jucatori: FCM Targu Mures: Albut – D. Matei, Ghionea, Iencsi, Szilagyi – E. Nicu – Vagner, Ilyes,