FCM Targu Mures – FC Vaslui 2-3 (1-2). Moldovenii sunt la 3 puncte de lider

FC Vaslui a urcat pe treapta a doua a clasamentului Ligii 1 dupa ce a invins cu scorul de 3-2 in deplasarea de la Targu Mures, intr-o partida constand pentru etapa a XXIX-a a Ligii 1.Echipa antrenata de Augusto Inacio conducea cu scorul de 2-0 in minutul 38, in urma golurilor inscrise de brazilianul Wesley, beneficiarul unui serviciu decisiv al lui Sanmartean si Temwanjera, gol venit in urma unei actiuni prelungite de atac a oaspetilor.FCM Targu Mures a intrat totusi la pauza cu un deficit de un singur gol. In minutul 44, Apostu a reluat in plasa o minge ricosata in urma unei faze la care au mai participat Ghionea si Epaminonda Nicu.Gazdele au egalat in minutul 60 in urma unui autogol al lui Farkas.Scorul final al partidei a fost stabilit de acelasi Wesley, golgeterul Vasluiului reusind dubla dupa o pasa decisiva a nou-intratului Stanciu.Au evoluat urmatorii jucatori:FCM Tg. Mures: Albut – E. Nicu, Kirita (Homei ’46), Ghionea, Sepsi, Szilagyi – Bujor, Ilyes, Fl. Dan (Cordos ’64) – Astafei, Apostu (Sg. Bus ’76). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.FC Vaslui: Borjan – Papp, M. Constantin, Farkas, Paito – Wesley, R. Costin, Anderson, Sanmartean (Gladstone ’80) – Yero Bello (Stanciu ’68), Temwanjera (Buhaescu ’84). Antrenor: Augusto Inacio.