FCM Targu Mures – Sportul Studentesc 4-1, etapa a XIII-a – Liga 1

FCM Targu Mures a invins pe Sportul Studentesc cu scorul de 4-1 intr-o disputa contend pentru etapa a 13-a a Ligii 1.Prima repriza a fost controlata de la un cap la altul de gazde insa acestea nu au reusit sa concretizeze pe tabela de marcaj decat o singura data, in minutul 16, atunci cand Vasilache i-a pasat decisiv lui Tarnavean, atacantul muresean inscriind cu un sut plasat.FCM si-a dublat insa avantajul la sapte minute dupa pauza, de data aceasta Ciprin Vasilache fiind cel care a beneficiat de un serviciu al lui Stere.Andrei Cordos a dus scorul la 3-0 in minutul 55, inainte ca Bogdan Patrascu sa inscrie de la 25 de metri unicul gol al oaspetilor.Rezultatul final al intalnirii a fost stabilit de Mihai Stere, acestra fructificand in minutul 89 o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault facut asupra sa de portarul Vladimir Niculescu.Au evoluat urmatoarele formatii:FCM Targu Mures: Caparco – Vagner (Cordos ’35), D. Matei, Bruno Fernandes, Cr. Munteanu, Topici – Issa Ba (Onicas ’70), Stere, Vasilache, Astafei – Tarnavean (Vancea ’62). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.Sportul Studentesc: V. Niculescu – Farmache, Patriche, Ratiu, Cazan – Irimia, Lungu (Ferfelea ’46), Nae (Postolache ’63), T. Balan, Varga (Patrascu ’46) – Curelea. Antrenor: Viorel Moldovan.