FCM Targu Mures – Steaua Bucuresti 0-1, etapa a XVI-a – Liga 1

Echipa Steaua Bucuresti a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), forma 355;ia FCM Targu Mures, in cadrul etapei a XVI-a a Ligii I, intr-un meci in care arbitrul Alexandru Tudor a aratat zece cartonase galbene si patru rosii.In minutul 13, arbitrul Alexandru Tudor i-a aratat cartonasul rosu jucatorului echipei FCM Targu Mures, Bruno Fernandes, pentru un fault asupra lui Pantelis Kapetanos. Fernandes a avut un atac intarziat asupra grecului, iar piciorul l-a lovit direct in stomac pe atacantul stelist.In minutul 34 s-a restabilit egalitatea intre jucatori, dupa ce fundasul stelist Eric Bicvalvi a fost eliminat, pentru ca l-a lovit cu cotul in figura pe Astafei.In minutul 65, Borislav Topici (FCM Targu Mures) primeste cartonasul rosu, dupa ce l-a lovit cu cotul in gura pe Kapetanos.Dupa numai doua minute, Alexandru Tudor a mai eliminat un jucator de la echipa gazda, pe Ciprian Vasilache, dupa ce acesta l-a calcat pe sold pe Bogdan Stancu.In minutul 73, Kapetanos a trimis mingea in poarta, din cinci metri, insa golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.In minutul 90+2, Marius Bilasco aduce victoria echipei Steaua, el trimi 355;and mingea cu capul din 6 metri pe sub portarul Stetca.FCM Targu Mures: 30. Ste 355;ca – 8. Vartic, 4. Cordos, 33. Bruno Fernandez, 25. Vagner (20. Pop ’61), 32. Topici – 83. Vasilache, 6. Sosa, 19. Fl. Dan (17. D. Roman ’33), 14. M. Stere (7. Stanga ’70) – 21. Astafei. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau. Steaua: 12. Tatarusanu – 15. Bonfim, 6. Gardos, 22. Galamaz (17. Bilasco ’72), 5. Brandan – 24. Surdu (8. Radu 355; ’82), 26. Bicfalvi, 28. B. Stancu, 21. Ricardo, 10. Tanase (27. Marinescu ’61) – 9. Kapetanos. Antrenor: Marius Lacatus.Citeste stirea completa inpaginile site-ului mediafax.ro