FOTBAL: Barcelona – Real Madrid 2-0

Stadionul Nou Camp din Barcelona a fost locul de disputare a meciului poreclit de spanioli El Clasico : FC Barcelona – Real Madrid.Gazdele porneau favorite certe in aceasta confruntare insa Realul a demonstrat ca, si intr-o prelungita perioada de criza, ramane un adversar extrem de puternic.Prima repriza a stat sub semnul echilibrului, precautia luand in mare parte locul spectacolului, scorul de 0-0 inregistrat pe tabela de marcaj dupa 45 de minute reusind sa redea perfect situatia din teren.Cea de-a doua repriza a debutat cu o ofensiva accentuata a Barcelonei insa deschiderea scorului s-a amanat pana in minutul 83, atunci cand Etoo reia in plasa portii aparate de Casillas, o pasa venita de la Puyol.Golul toarna plumb in picioarele galacticilor si golul doi apare firesc la o mare greseala de aparare fructificata de Messi (min 91).Scor final FC Barcelona – Real Madrid 2-0 si catalanii par de neoprit din cursa spre titlul de campioana.