Farul Constanta – Asesoft Ploiesti 56-74 in prima etapa a campionatului national de baschet. VIDEO

Farul Constanta – CSU Asesoft Ploiesti s-a terminat cu scorul de 56-74 (27-31) in prima etapa a campionatului national de baschet, cei de la Asesoft reusind sa strice bucuria revenirii constantenilor dupa 7 ani in Divizia A.Asesoft a invins categoric pe Farul Constanta, ploiestenii avand o echipa mai experimentata, cu doi jucatori Burlacu si Stanescu, care au facut legea in fata panoului. Entuziasmul din jocul gazdelor nu a fot suficient, campioana impunandu-se dupa un joc mai bun in special in cea de-a doua repriza.Farul a recuperat din diferenta pana la pauza, insa nu a fost suficient. Wallace a fost cel mai bun marcator al gazdelor, cu 22 de puncte.CSU Asesoft va juca la finele saptamanii viitoare cu BC Mures, la Brazi. Foto-video: Mondo News