Finala Ligii Campionilor se joaca cu Inter, care a eliminat Barcelona

Cristi Chivu, integralist in marele meci de pe Camp Nou, poate deveni primul roman care castiga trofeul Champions League.Inter Milano s-a calificat in finala Ligii Campionilor, eliminand detinatoarea trofeului, FC Barcelona, cu scorul general de 3-2, desi a pierdut, miercuri, scor 0-1 (0-0), partida din returul semifinalelor competitiei. Inter-ul lui Mourinho a reusit un meci perfect pe Camp Nou! Pique a marcat superb in minutul 84, insa catalanii nu au mai reusit sa inscrie golul calificarii pe final.Cea mai controversata faza s-a petrecut in minutul 92, cand Bojan a marcat si tribunele au sarit in aer, insa centralul a anulat golul, pentru un hent facut de Yaya Toure intr-o faza anterioara.Citeste mai mult pe sport.ro