GALATASARAY – CFR CLUJ, scor 1-1. Returul CFR Cluj – Galatasaray se joaca in noiembrie

GALATASARAY – CFR CLUJ s-a terminat cu scorul de 1-1, in cea de-a treia etapa a grupei H din Champions League. Meciul a fost arbitrat de italianul Paolo Tagliavento. Scorul a fost deschis de Capetanos in minutul 19. Galatasary a reusit sa restabileasca egalitatea in minutul 77, prin golul inscris de Yilmaz.CFR este pe locul 2 in grup si in acest moment are sanse de calificare in primavara Champions League. Returul dintre CFR Cluj si Galatasaray urmeaza la inceputul lunii noiembrie.Pentru Galatasaray este un meci de totul sau nimic, un esec ar insemna iesirea din Champions League. Galata a luat gol in fiecare dintre ultimele 9 meciuri din Champions League. CFR Cluj joaca in alb complet. CFR poate sa insiste pe cele doua flancuri de aparare ale Galatei, acolo unde turcii au deficit. Se rupe cerul la Istanbul si ploua in continuare torential! Pana ieri au fost aproximativ 25 de grade la Istanbul, astazi s-a schimbat vremea, sa speram ca va fi de bun augur pentru cei de la CFR.Nicio echipa romaneasca care a intalnit Galata in grupele Champions League nu a reusit sa-i bata pe galben-rosii acasa. LIVE TEXT GALATASARAY – CFR CLUJVor fi 3 minute de prelungire. Min. 78: Iese Capetanos, intra Muresan. CFR Cluj va avea viata grea in aceste ultime minute.Galata nu mai construieste, trimite totul spre poarta noastra. Asa s-a si dat golul.Min. 77: Gol Galatasaray. Felgheiras iese gresit si Burak Ylmaz egaleaza pe CFR. Trei jucatori erau in acea zona de careu.Min. 72: Schimbare la CFR Cluj. Intra Nicoara, iese Bastos.Min. 69: Schimbare la Galatasaray. Iese Eboue, intra Sarouglu.Sunt foarte multe surprize in meciurile jucate in aceasta seara in Champions League.Min. 63: Corner pentru Galatasaray. Cifrele statistice nu sunt in favoarea celor de la CFR Cluj, insa scorul este mai important.Min. 59: Fault comis de Bulut la Cadu.Min. 58: Ilmaz preia in fata portii CFR-ului, insa greseste executia.Campioana Turciei preseaza si la inceputul celei de-a doua reprize.A inceput a doua repriza.Final de prima repriza.Daca CFR-ul reuseste sa duca Galata spre o criza de idei, atunci va interveni tensiunea intre suporteri si jucatori.Min. 43: A doua schimbare la Galata, intra Colak.Min. 40: Schimbare la Galatasaray. Iese Alintop, intra Ilmaz. Fatih Terim n-a mai avut rabdare pana la pauza sa faca aceasta schimbare.Sepsi este cel datorita caruia s-a dat 11 metri. Sepsi a avut ghinionul sa atinga mingea cu mana in plin elan in urma unui duel cu unul din atacantii adversi.Min. 37: Este 11 metri pentru Galatasaray. Cadu protesteaza. Executa Melo. Apara Felgueiras , e un meci nebun! Min. 31: Galben pentru Felipe Melo. Min. 27: Galben pentru Aguirregaray. Este al doilea cartonas galben pentru el, in doar 3 minute. Min. 19: GOOOOOOL CFR Cluj! A marcat Capetanos!!!!! Un gol venit parca de nicaieri de la golgeterul Clujului. Suporterii Galatei sunt redusi la tacere. Este 1-0 pentru CFR.Ioan Andone se agita foarte tare la marginea terenului, ii reproseaza ceva lui Bastos.Min. 14: Bulut primeste cartonas galben pentru proteste. Nu este nevoie sa mori pentru a vedea iadul , ne transmit turcii de pe un banner.Min 6: Terenul se prezinta in conditii grele. Jucatorii ambelor echipe au probleme in a controla mingea. Este insa un teren care in mod normal o avantajeaza pe CFR, echipa care se apara.In primele 5 minute, Bastos pare principalul pericol pentru poarta lui Muslera.Min. 2: Ocazie mare pentru CFR, Bastos a ratat un gol in debutul acestui meci.A inceput meciul. Jucatorii au probleme sa se mentina pe picioare.Ora 21.40: La Istanbul ploua torential de peste o ora. Starea terenului de joc nu se anunta tocmai buna.Ioan Andone era cam ingrijorat inainte de inceperea meciului.CFR Cluj s-ar putea gandi la locul 3 in grupa. Gica Hagi este de parere ca meciul cu Galatasaray va fi unul greu pentru CFR, deoarece Galatasaray este un adversar de calibru, iar pentru ca CFR sa aiba sanse, ar trebui sa joace cu mult curaj si incredere in posibilitatile ei.Ora 21.20: Gica Hagi, despre Galatasaray – CFR: Adversarul este de calibru. Ar trebui ca CFR sa joace cu mult curaj si incredere in posibilitatile ei. Sunt puternici acasa, Fatih de obicei risca, fac o presiune enorma, mai ales la inceputurile de meci. E un foarte bun mobilizator, sa-l faca pe jucator sa dea maxim. Acum sa vedem daca au si valoarea si calitatea necesara sa invinga. Un meci de Champions League nu pot spune ca ar fi decisiv pentru Andone …nu are rost sa vorbim inainte de meci.CFR Cluj se afla in acest moment pe locul 2 in grupa H. Dupa meciul cu Manchester United, pentru CFR Cluj urmeaza o dubla foarte importanta cu Galatasaray. Chiar si dupa partida pierduta cu Manchester, CFR Cluj are in continuare sanse la calificarea in primavara europeana.ECHIPE PROBABILE GALTASARAY – CFR CLUJGalatasaray: Muslera – Eboue, Semih, Nounkeu, H.Balta – Melo, Selcuk, Amrabat, E.Baytar – Elmander, U.Bulut.Antrenor: Fatih TerimCFR CLUJ: Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Sepsi – Aguirregaray, Godemeche, Muresan, Camora – Bastos – Kapetanos.Antrenor: Ioan Andone.La ultima intalnire din Champions League, CFR CLUJ a fost invinsa de MANCHESTER UNITED cu scorul de 1-2, cei de la Manchester adjudecandu-si victoria cu numarul 100.