GAZ METAN-STEAUA 1-1 in etapa a 4-a a Ligii I

Steaua a incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat, duminica seara, in deplasare, in compania echipei Gaz Metan Medias, in etapa a 4-a a Ligii I. Pentru Gaz Metan a marcat Astafei ’36, iar pentru Steaua a inscris Rusescu ’79.Gaz Metan Medias a deschis scorul in minutul 36, prin Victoras Astafei, care a inscris cu capul dupa o centrare de pe dreapta de la Todea. Steaua a egalat in minutul 79 prin Raul Rusescu, care a reluat cu capul o centrare a lui Chipciu.Gaz Metan Medias: Buchta – Frasinescu, Akaki, Markovic, Vukadinovic (Ciuca ’90+2) – Tahar, Todea – Astafei, Fl. Dan (Breveeld ’88), C. Petre – Bud (Roman ’38). Antrenor: Cristian PustaiSteaua: Stanca – Georgievski, Gardos, Chiriches, Pirvulescu (Latovlevici ’46) – Chipciu, Bourceanu, Filip (T. Balan ’57), Tanase – Rocha (Nikolici ’64), Rusescu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.Cartonase galbene: Akaki ’69, Roman ’79, Astafei ’90+1 / Tanase ’56, Nikolic ’90+3Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de Aurel Onita si Sebastian Stoianof.