Gaz Metan Medias – Dinamo 2-1, Liga 1 – etapa 30

nbsp;

Gaz Metan Medias a invins pe teren propriu pe Dinamo, scor 2-1, intr-o partida contand pentru etapa a XXX-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 35 atunci cand jucatorul iranian Taher Bawab a inscris cu o lovitura de cap venita in urma unei centrari a lui Eric.

Partida parea a se incheia cu un rezultat de egalitatea dupa ce dinamovistii au egalat in minutul 90 prin atacantul Marius Alexe autorul unui sut plasat de la 10 metri.

Gaz Metan a castigat totusi datorita golului inscris de Parvulescu la ultima faza a partidei, mijlocasul gazdelor inscriind dupa o actiune personala fiknalizata cu un sut la coltul lung.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Gaz Metan Medias: Plesca – R. Zaharia, Trtovaci, Akaki, Buzean – Todea, Hoban – Muntean (Bozesan ’77), Eric (R. Miclea ’86), Parvulescu – Bawab (Litu ’71). Antrenor: Cristian