Gaz Metan Medias – FC Timisoara 2-6, Liga 1 – etapa a XV-a

Victorie mare pentru echipa lui Ioan Ovidiu Sabau in deplasarea de la Medias, cu una dintre cele mai surprinzatoare formatii din aceasta editie a Ligii I. Timisorenii au facut instructie cu Gaz Metan, iar Gigel Bucur a fost cel mai inspirat, fiind autorul unui hat-trick de senzatie.Bourceanu a deschis balul la Medias, in minutul 28, cu o minge liftata peste portarul Vitca. Cristi Todea a egalat pentru Gaz Metan, in minutul 36, cu un sut superb de la 25 de metri, direct in vinclu. Omul inceputului de meci, Bourceanu, a dus insa Timisoara din nou in avantaj, intr-un final de repriza spectaculos. A sutat sub bara, iar Lazar a scos mingea, evident, cu mâna de pe traiectoria sa. Eliminare si penaly, transformat de Bucur.Scorul pauzei a fost 2-2, deoarece Gaz Metan a primit, si ea, un penaly, dupa un fault al lui Bonfim, iar Eric a transformat.Repriza a doua a fost la fel de animata. In minutul 62, Alexa a dus scorul la 3-2 cu o lovitura de cap din apropiere. Peste noua minute, Bucur a recidivat si a punctat si el, cu un sut din interiorul careului. In minutul 77, scorul a luat proportii, iar Goga si-a trecut si el numele pe tabela de marcaj. A fost 2-6 in minutul 83, când Bucur si-a completat hattrickul.Citeste stirea completa in paginile site-ului Antena3.ro