Gaz Metan Medias- FCM Targu Mures 2-1, Liga 1 – etapa 8

Gaz Metan Medias a invins pe FCM Targu Mures cu scorul de 2-1 in ultima partida a etapei a VIII-a a Ligii 1.Mediesenii au preluat repede initiativa si, in minutul 6, conduceau cu scorul de 1-0 datorita golului inscris de Bawab, mijlocasul gazdelor inscriind dupa o pasa venita de la Markovici. Pana la pauza, Gaz Metan conducea cu scorul de 2-0, autorul golului fiind acelasi Bawab (min.39), acesta relund in plasa o centrare veniat de la Petre.Citeste si:Sportul – Steaua 0-0 Petrolul – Dinamo 1-5 Desi ramasa doar in 10 jucatori, dupa eliminarea lui Paduretu, echipa oaspete a fost cea care a inscris ultimul gol al intalnirii, Sergiu Bus reducand din diferenta la una din ultimele faze ale intalnirii.Au evoluat urmatorii jucatori:Gaz Metan Medias: Plesca – Trtovac (Frasinescu ’55), Fl. Lazar,