Gaz Metan Medias – Pandurii Tg.Jiu 2-0, Liga 1 – etapa 22

nbsp;

Gaz Metan Medias a invins pe teren propriu formatia Pandurii Tg. Jiu intr-o partida contand pentru etapa a XXII-a a Ligii , scor de 2-0.

Dupa o prima repriza terminata cu scor alb, brazilianul Eric de Oliveira a deschis scorul pentru gazde in minutul 55 cu un sut plasat de la 30 de metri.

Acelasi Eric avea sa aiba un rol decisiv si in stabilirea scorului final. Atacantul Gazului a executat perfect o lovitura de colt in minutul 63, mingea centrata fiind reluata in plasa cu capul de Zaharia.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Gaz Metan Medias: Plesca – Zaharia, Fl. Lazar, Akaki, Vukadinovici – Todea, Munteanu (Roman ’46) – Eric
(Dudita ’67), Hoban, Parvulescu (Bozesan ’84) – Bawab. Antrenor: Cristian Pustai.

Pandurii Targu Jiu: Mingote
– G. Matei (Pleasca ’46), Chiriches, Viera, Grecu – Voiculet, Vranjes – Nistor (Apostu ’75), Pintilii, Brata (Stromajer ’60) – Lemnaru. Antrenor Petre Grigoras.