Gaz Metan Medias – Rapid 2-2 (0-2). Revenire spectaculoasa a gazdelor dupa pauza

Rapid Bucuresti nu a reusit decat un rezultat de egalitate in deplasarea de la Medias dupa ce a condus cu scorul de 2-0 pana in minutul 79.Feroviarii au deschis scorul in minutul 16 prin Herea, mijlocasul oaspetilor fructificand o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui hent comis in careu de Frasinescu.Avantajul Rapidului s-a dublat in minutul 37, golul de 2-0 fiind inscris de Mihai Roman, dupa o pasa decisiva a lui Grigorie.Gaz Metan Medias a reintrat in joc in minutul 79 atunci cand Bawab a inscris cu un sut plasat dupa o actiune personala.Desi ramasa in 10 jucatori dupa ce Issa Ba a fost eliminat in minutul 85, formatia gazda a reusit sa egaleze la una dintre ultimele faze de poarta ale meciului dupa un autogol inscris de Nicolae Grigore.Au evoluat urmatoarele formatii:Gaz Metan Medias: Plesca – Frasinescu, Muth, Markovici, Vukadinovici – Todea (Breveeld ’34), Issa Ba – Avram (D. Roman ’46), Bawab, C. Petre (Gheorghe ’74) – Vitinho. Antrenor: Cristian PustaiRapid: Coman – Rui Duarte, M. Antonio, Burca, Bozovici – Grigore, Alexa, Grigorie – Roman, Herea (Pancu ’72), Surdu (Teixeira ’57). Antrenor: Razvan Lucescu