Gaz Metan – Sportul, 3-1 in etapa 11 din Liga I

Gaz Metan Medias a obtinut o noua victorie pe teren propriu in partida desfasurata in etapa a XI-a impotriva echipei Sportul Studentesc, scor 3-1.Gazdele au deschis scorul in minutul 27, fostul atacant al lui CFR Cluj, Bud inscriind dupa o centrare venita de la Ciuca.Avantajul a fost dublat patru minute mai tarziu, Bawab pasand decisiv pentru reusita lui Avram.Acelasi Madalin Ciuca avea sa provoace in minutul 38 si o lovitura de penalitate in favoarea Sportului. A executat Ferfelea si a inscris fara emotii, stabilind astfel si scorul pauzei: 2-1.Rezultatul final al intalnirii, 3-1 in favoarea mediesenilor a fost stabilit in minutul 75, dupa o faza pornita dintr-o lovitura libera.Au evoluat urmatorii jucatori:Gaz Metan: Vatca – Frasinescu, Lazar, Ciuca (Vitinho