Ghioane a marcat un gol pentru Dinamo Kiev in meciul cu Mariupol

Dinamo Kiev a trecut, vineri, in deplasare, de Illitchivets Mariupol, intr-un meci restant din etapa a 16-a a campionatului Ucrainei, scor 4-3, partida in care romanul Tiberiu Ghioane a pasat decisiv la primul gol si a reusit sa inscrie o data, informeaza site-ul oficial al gruparii ucrainiene.Tiberiu Ghioane a fost titular la Dinamo Kiev si a reusit sa marcheze golul patru al ucrainienilor, in minutul 75 al partidei, el fiind inlocuit in ultimul minut al meciului cu Morozyuk.Celelalte goluri ale lui Dinamo Kiev au fost marcate de Bangoura (16), dintr-o pasa a lui Ghioane, Milevsky (23) si Aliyev (39).In urma acestui rezultat, Dinamo Kiev s-a distantat in fruntea clasamentului din Ucraina si ocupa primul loc, cu 43 de puncte dupa disputarea a 17 partide. De partea cealalta, Illitchivets Mariupol ocupa pozitia a 14-a, cu doar 12 puncte.