Gigi Becali este nemultumit de evolutia Stelei in meciul cu CS Mioveni

Steaua a trecut greu de Mioveni, unicul gol al partidei fiind marcat de Raul Rusescu in minutul 12. Patronul echipei, Gigi Becali, s-a aratat dezamagit de prestatia elevilor lui Ilie Stan, subliniind faptul ca Tanase nu a dat randamentul scontat in pozitie de mijlocas central.Oficialul Stelei a gasit si solutia perfecta, cuplul de mijlocasi centrali preferat al lui Gigi Becali in parida cu Mioveniul fiind Prepelita – Bourceanu. S-au facut niste schimbari la noi in echipa si s-a stricat masinaria. Mioveniul va face multe remize. 0-0, 0-0, 0-0, o sa vedeti. Daca Tanase nu era in centru, si era Bicfalvi acolo de la inceput, nu mai aveam emotii. Când a intrat Prepelita in centru m-am mai linistit. Cât a ucat Tanase acolo ei ajungeau foarte usor la poarta noastra. Stiam ca Tanase va juca in centru. A inceput cu el acolo ca sa-i faca loc lui Florin Costea. Cioara a fost unul dintre cei mai buni de pe teren. El, Pârvulescu si Chipciu au fost cei mai buni. Nu Chipciu, Chiriches. Tatarusanu a fost foarte concentrat, asa si trebuie sa fie. Nu stiu ce sa zic despre meciul cu Vointa. Aseara am vazut o echipa slabuta, nu mai stiu ce si cum va fi de acum incolo. E posibil orice. Trebuie sa ma mai implic eu, sa trec pe la jucatori. Singura echipa care mi-a placut in prima etapa a fost Vasluiul si am vazut doar 30 de minute din a doua repriza. La Rapid nu am vazut fotbal, la CFR nu am vazut fotbal, la Dinamo am vazut distractie. Daca trageau mai tare dadeau 4-5 goluri.”