Gloria Bistrita – Rapid Bucuresti 1-1 (0-1)

Rapid Bucuresti nu areusit decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, in partida disputata la Bistrita, contend pentru ultima etapa a turului de campionat.

Feroviarii au dominat prima parte a intalnirii pe care de altfel si-au si adjudecat-o datorita golului inscris de Herea, mijlocasul Rapidului fructificand o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault al lui Dinu Sanmartean asupra lui Grigorie.

Gloria a dispus si ea de o lovitura de la 11 metri in minutul 46 venita in urma unui contact fizic intre Coroian si Marius Constantin insa Hora a irosit ocazia egalarii.
Scorul a redevenit egal in minutul 57, Keita invingandu-l pe Bornescu cu un sut plasat dup ace in prealabil l-a deposit cu usurinta pe Marius Constantin.