Gloria Bistrita la al doilea egal consecutiv obtinut in deplasare

Echipa antrenata de Sorin Cartu, Pandurii Targu Jiu, a remizat, sambata, scor 1-1, in compania Gloriei Bistrita, intr-un meci din etapa a 14-a a Ligii I, transmite corespondentul NewsIn.PANDURII TARGU JIU – GLORIA BISTRITA 1-1 (Silvasan 3 / Raskovic 4)Pandurii: Stanca – Popete, A. Rus, Chibulcutean, Mandrean – Orac (Cardoso 73), Vancea, Fl. Stanga, Iordache – Raskovic (V. Simion 61), Al. Piturca. Antrenor: Sorin Cartu.Gloria Bistrita: Albut – Azevedo (Ninu 46), Ciuca, Frasinescu, Miclaus – Velcovici, Sabou (Enescu 60), R. Marginean, Achim – Silvasan (Hora 90), Coroian. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau. Cartonase galbene: Al. Piturca 38, Achim 52, Raskovic (in pauza meciului), Vancea 59, Popete 77, A. Rus 83, V. Simion 87, Fl. Stanga (dupa incheierea meciului) / Velcovici 18, Marginean 30, Ninu 55, Sabou 57Arbitri: Istvan Kovacs – Marcel Savaniu, Cornel FecioruStadion: Municipal; Spectatori: 4.000Cum s-au marcat golurile:0-1, min. 3: Silvasan a marcat cu un sut puternic de la 22 de metri in vinclul portii lui Stanca.1-1, min. 4: Raskovic a egalat cu un sut de la 10 metri, dupa o greseala a apararii oaspetilor.In minutul 76, antrenorul echipei Pandurii, Sorin Cartu, a fost trimis in tribune de arbitrul Istvan Kovacs din cauza unor proteste vehemente.In minutul 90, Cardoso a trimis balonul in bara portii aparate de Albut.Silvasan a marcat primul gol pentru Gloria Bistrita de cand s-a transferat la echipa lui Ioan Ovidiu Sabau. Atacantul a mai evoluat in patru partide pentru ardeleni.Raskovic a inscris primul gol in Liga I. El a fost adus de Pandurii in vara acestui an de la Steaua Rosie Belgrad.Pandurii Targu Jiu are legitimati mai multi jucatori care au evoluat in trecut pentru Gloria Bistrita: Chibulcutean, Mandrean, A. Rus, Nalati, Pacurar si Vasilache. Pandurii Targu Jiu nu a pierdut niciun meci pe teren propriu de cand antrenaor principal este Sorin Cartu (2-0 cu Rapid si 1-0 cu FC Vaslui).Dupa aceasta intalnire, Gloria Bistrita a ajuns la al treilea meci consecutiv fara infrangere in Liga I.