HCM Constanta – Flensburg 29-32 in Liga Campionilor la handbal masculin

HCM Constanta a fost invinsa, pe teren propriu, de nemtii de la Flensburg, scor 29-32.Cu doar doua victorii in sase partide, elevii lui Ion Craciun erau obligati sa obtina un succes pentru a pastra sanse de calificare in optimile competitiei. Desi nu au inceput foarte bine partitda, marcind primul gol de-abia in minutul 10, iar la jumatatea reprizei erau condusi cu sase goluri, constantenii au reusit sa revina in meci cu spre finalul primei parti a jocului si s-au apropiat la doua goluri, insa echilibrul nu a tinut decit pina la pauza cind nemtii au intrat cu avantaj, scor 17-12.Chiar daca si in repriza secunda, elevii lui Ion Craciun au incercat sa egaleze, nemtii nu le-au oferit nici o sansa sa se apropie la mai mult de trei goluri, diferenta care s-a pastrat pina la finalul meciului, 32-29.Citeste stirea completa in paginile site-ului gsp.ro