Hagi a suferit o noua infrangere cu Galatasaray

Lui Hagi ii este practic imposibil sa prinda un loc in cupele europene, din campionat. A pierdut cu Galata in deplasarea de la Gaziantep, formatie cu care se va lupta si pentru un loc in semifinalele Cupei. Nici lui Tamas nu i-a mers mai bine in Anglia. West Brom a fost egalata, dupa ce a condus cu 3 la 0.De cand s-a reintors Hagi la Galatasaray, echipa a castigat doar doua meciuri in deplasare. A facut insa patru egaluri si a suferit tot atatea infrangeri, ultima dintre ele in etapa a 21-a a campionatului Turciei, pe terenul lui Gaziantepspor, 0-1. Culio, Stancu si Zapata au fost titulari, iar fostul portar al Stelei a scos mingea din plasa inca din minutul 5, cand Ismael Sosa i-a strecurat-o printre picioare. Galata a jucat slab, reusind sa aduca de putine ori mingea in preajma portii adverse.Bogdan Stancu a avut cateva suturi neconvingatoare, iar cea mai mare ocazie i-a apartinut lui Culio, care a sutat in transversala, in minutul 66. Scorul a ramas 1 la 0 pentru Gaziantep, iar Hagi pierde pentru a doua oara in fata acestei formatii, la un interval de numai zece zile.Singurul roman din Premier League, Gabi Tamas a jucat ultimele opt minute ale intalnirii dintre West Bromwich Albion si West Ham United. A avut ghionionul ca echipa echipa sa sa fie egalata la doar un minut de la intrarea lui pe teren, iar scorul a fost 3-3, dupa ce West Brom a condus cu 3-0 la pauza.