Haifa – Steaua rezultat 5-0. Seara neagra pentru Becali

Steaua intalneste pe Maccabi Haifa in deplasare, in aceasta seara, intr-o partida din grupa J a Ligii Campionilor.Haifa – Steaua scor 5-0 UPDATEMaccabi Haifa s-a impus in fata Stelei cu scorul de 5-0. Va fi foarte greu pentru Steaua sa mai viseze la Europa League. Urmeaza Rapid-Legia si Sporting Lisabona – Vaslui.Min. 78: Gol marcat de Vered si este 5-0. Haifa egaleaza cel mai dezastruos rezultat avut de Steaua, in 1997, pe terenul lui PSG. Ilie Stan antrenorul Stelei este impietrit. Nu si-a imaginat vreodata ca la primul sau meci ca antrenor in Cupele Europene va suferi o asemenea infrangere rusinoasa. Min. 76: Schimbare la Steaua. Intra pustiul Iulian Rosu in locul lui Tatu.Min. 76: Patronul Stelei paraseste tribuna. Suporterii de la Haifa sunt aplaudati in picioare de Gigi Becali. Cu siguranta zambetul lui Gigi era unul fals, pentru ca echipa sa este pur si simplu devorata de Maccabi Haifa.Min. 75: Ultima infrangere a Stelei la 4 goluri a fost in Giulesti, cu Andone antrenor la Rapid (5-0). Un adevarat dezastru pentru Ilie Stan la debutul sau ca antrenor al SteleiMin. 73: Gol Twatha! Este 4-0. Un rezultat conform cu realitatea din teren. Sa speram ca Rapidul va reusi sa spele aceasta seara rusinoasa a romanilor in Europa League.Min. 70: Amasha iese in minutul 70 de pe teren. Intra Gustavo Boccoli.Min. 66: Inlocuire la Haifa. Iese Katan si intra Turgeman.Min. 65: Katan executa al doilea penalty. Sut si bara! Ramane 3-0.Min. 64: Amasha obtine inca un penalty. E penalty si din nou rosu. Ilies este eliminat. Dezastru total pentru stelisti.Min. 59: Schimbare la Haifa. Iese T. Cohen, intra Azriel.Min. 54: Steaua pare si mai dezorientata in cea de-a doua repriza, desi speram la un joc mai bun. E drept, Haifa are un om in plus. Ilie Stan nu are experienta de Europa League si asta se vede in jocul din aceasta seara.Min. 50: Iese Florin Costea, intra Raul Rusescu. Sa speram ca Rusescu va aduce mai multa viteza in jocul SteleiIncepe repriza a douaMin. 44: Ocazie pentru Florin Costea, insa rateaza pe langa poarta lui Saranov..Min. 38: GOL. Katan marcheaza din penalty. Este 3-0 si sansele Stelei sunt din ce in ce mai mici. Min. 37: Penalty pentru campioana Israelului si cartonas rosu. Bicfalvi lasa Steaua in 10 jucatori.Min. 24: Latlovevici primeste cartonas galbenMin. 23: Cartonas galben pentru YahayaMin. 19: GOL Amasha din foarfecaMin. 10: GOL pentru Haifa. Deschidere de scor in minutul 10. Greseala mare in apararea Stelei, Amasha n-a avut cum sa rateze si este 1-0 inca din minutul 10Echipe de start:Steaua: Stanca – Martinovic, Iliev, Geraldo, Latovlevici – Bicfalvi, Bourceanu (c) – M. Costea, Tatu, Fl. Costea – NikolicRezerve: Cojocaru, Lupu, Prepelita, Mustata, Rosu, Radut, RusescuMaccabi Haifa: Saranov – Meshumar, Buljat, Dgani, Twatha – Yahaya, T. Cohen – Golasa, Katan, Vered – AmashaRezerve: Davidovitch, Osman, Boccoli, Yampolsky, Dvalishvili, Turgeman, AzrielClasamentul Grupei J:1. Schalke 4p2. Maccabi 3p3. Steaua 2p4. AEK Larnaca 1p.