Handbal feminin: HC Zalau, in semifinalele Cupei EHF

Echipa feminina de handbal HC Zalau a aratat astazi ca victoria cu 27-24 din Franta, de la Nimes, a fost extrem de importanta in obtinerea calificarii in semifinalele Cupei EHF. Elevele lui Gheorghe Tadici au terminat la egalitate, 29-29 (12-11), returul, dupa o evolutie oscilanta.

In primele 30 de minute, HC Zalau a avut doar o data un avantaj de doua goluri (12-10, in minutul 29), fiind pusa deseori in dificultate de gruparea din Hexagon. Dupa pauza, formatia transilvana a reusit sa se detaseze la sase goluri (27-21, in minutul 55), insa a fost egalata la 29, in ultima secunda, dintr-o aruncare de la 7 metri! Citeste mai mult pe site-ul Adevarul

//cnt)l=cnt;for(var i=0;ilen)return s;if(s!=”)s=s+’+’;s=s+ss;}return s;},this.gA=function(){var s=”;s=s+’ tt=’+this.gM(‘title’,8,60);s=s+’ mk=’+this.gM(‘keywords’,8,60);s=s+’ md=’+this.gM(‘description’,8,60);s+=’ rf=’+escape(document.referrer);if(this.q!=”)s=s+’ q=’+this.gM(‘search_object’,8,60);else s=s+’ q=’+escape(location.href);if(this.w!=”)s=s+’ keywords=’+this.w;return s;}}if(!EtargetBannerThe)var EtargetBannerThe=1;else EtargetBannerThe++;if(!EtargetMetaTags)var EtargetMetaTags=new etargetMetaTags();EtargetMetaTags.q=”;if(typeof(EtargetSearchObject)!=’undefined’)EtargetMetaTags.search_object=EtargetSearchObject;if(typeof(EtargetSearchQuery)!=’undefined’)EtargetMetaTags.sQ(EtargetSearchQuery);if(typeof(EtargetCatKeywords)!=’undefined’)EtargetMetaTags.sW(EtargetCatKeywords);var EtargetScript=new etargetScript();EtargetScript.fC(EtargetBannerIdent,EtargetBannerIdent+EtargetBannerThe);EtargetScript.iC(EtargetMetaTags,EtargetBannerStyle);EtargetScript.dY();