IRB Nations Cup 2010 – Ziua a II-a

Astazi de la ora 15,00, pe Stadionul National Arcul de Triumf incepe cea de a doua zi a competitiei care reuneste la Bucuresti echipe de rugby din sase tari.Dupa prima zi a competitiei dominata de surpize, astazi vom urmari inca trei meciuri ce se anunta foarte interesante.In primul meci al zilei Italia A intalneste Georgia. Un meci in care fiecare echipa a iesit invingatoare dupa prima zi a competitiei. Daca Italienii s-au impus in extremis in fata argentinienilor de la Argentina Jaguars (scor 22 la 21) georgienii au produs surpiza zilei invingand Scotia A cu 22 la 21. Echipa care va cistiga astazi are mari sanse sa cistige trofeul, mai ales ca in ultima zi a competitiei vor intilni echipe care nu au prea mari sanse la castigarea trofeului. In cel de al doilea meci al zilei se vor intilni Namibia si Scotia. Daca namibienii au cistigat oarecum neasteptat in fata romanilor, Scotia va face totul ca sa-si refaca imaginea dupa infringerea din prima zi. Va fi un meci greu pentru namibieni care vor trebui sa demonstreze ca victoria in fata Romaniei nu a fost rezultatul unui eseu norocos inscris in ultimul minut al partidei.Un meci vedeta, de la ora 19,00, Romania va intilni Argentina Jaguars. Un meci foarte greu pentru romani, care vor intalni echipa care ca si noi a pierdut in ultimul minut de joc. Daca argentinienii vor dori prima victorie, acelasi lucru il tintim si noi, mai ales dupa debutul mai putin reusit din prima zi.Chiar daca vremea de afara este foarte incinsa va puteti racori cu un pahar de bere si aproape sase ore de rugby de foarte buna calitate. Va invitam in tribunele cochetului stadion de la Sosea.Programul complet al zilei este prezentat mai jos:ora 15:00 Italia A-Georgia ora 17:00 ora 17: 00 Scotia-Namibia ora 19:00 ora 19:00 Romania-Argentina Jaguars Sursa foto: Mircea Mateescu/Mondo News