International Curtea de Arges – Dinamo 1-3, Liga 1 – etapa a XIX-a

nbsp;

Dinamo Bucuresti a confirmat startul bun de retur, reusind cea de-a doua victorie consecutiva, de aceasta data in partida disputata in deplasare, in compania formatiei International Curtea de Arges, scor 1-3.

Primul gol al intalnirii a venit in minutul 30 atunci cand atacantul cazdelor, Bogdan Apostu, a reluat cu capul in plasa o centrare venita de la colegul sau de ofensiva, Daniel Stan.

Dupa pauza, Dinamo a inceput sa domine partida din ce in ce mai accentuat si urmarile aveau sa se concretizeze sip e tabela de marcaj. Mai intai Andrei Cristea a egalat in minutul 57 dupa o actiune personala pentru ca zece minute mai tarziu, scorul sa devina favorabil oaspetilor datoritei reusitei lui Alexe.

Cu un sfert de ora inainte de ultimul fluier al arbitrului, acelasi Andrei Cristea a inscris pentru 3-1, in urma acestui rezultat Dinamo urcand provizoriu pe treapta a sasea a clasamentului cu 33 de puncte.

Au evoluat urmatoarele formatii:

International: M. Popa – G. Matei, Chiriches, Pintili, Frasineanu – E. Kone (C. Lazar ’82), Menassel, Vezan (Radut ’72), Antohi (Abiodun ’65) – Apostu, D. Stan. Antrenor Ionut Badea.

Dinamo: Dolha -Molinero, D. Grigore, Goian, Pulhac – Torje (D. Kone ’79), N’Doye, Bostina (Zicu ’66), Ad. Cristea (Alexe ’46) – And. Cristea, M. Niculae. Antrenor: Cornel Talnar

Sursa foto: onlinesport.ro