International Curtea de Arges – FC Vaslui 1-2 (1-0)

FC Vaslui a urcat pe treapta a patra a clasamentului Ligii 1 dupa victoria obtinuta in partida sustinuta in deplasare impotriva echipei International Curtea de Arges cu scorul de 2-1.Gazdele au inceput mai bine partida si, au deschis scorul in ultimul minut al primei reprize. Apostu i-a pasat lui Bacila si mijlocasul pitestenilor a inscris cu un sut plasat de la 14 metri. 1-0 a fost de altfel si scorul pauzei.Vasluienii au intrat decis la reluare si treptat au inceput sa-si impuna jocul. Egalarea a venit in minutul 70, Cotly inscriind dupa o centrare a lui Milisavljevic. Partida parea a se indrepta spre un rezultat de egalitate care nu ar fi multumit pe nimeni insa, cu un minut inainte de final, acelasi Milisavljevici a inchis tabela, 1-2, cu un sut sub bara de la 8-9 metri lateral dreapta, dupa ce a driblat mai multi adversari.Au evolut urmatoarele formatii:International Curtea de Arges: Arcaba – Blay, Viera, Chiriches, Frasineanu (Neagu ’75) -Bacila, Voiculet, Pintili, Kone – Radut (D. Stan ’86), Apostu (Zegrean ’90). Antrenor Ionut Badea.FC Vaslui: Kuciak – Milanov, Papp, Zubar, Hugo Luz – Burdujan (Milisavljevici ’65), Pavlovici, Zmeu, L. Sanmartean (R. Neagu ’76) – Wesley, Costly. Antrenor: Marius Lacatus.