International Curtea de Arges – Otelul 0-1 (Liga 1 – etapa 1)

Otelul Galati a debutat cu o importanta victorie obtinuta in deplasarea de la Mioveni disputata impotriva nou-promovatei International Curtea de Arges.Formatia antrenata deDorinel Munteanu s-a impus cu scorul de 1-0, in urma reusitei a lui Mircea Axente, gol venit in minutul 70.Alt fapt notabil este cartonasul rosu primit de jucatorul gazdelor Cornel Frasineanu chiar in minutele de prelungire.Pentru cele doua formatii au evoluat:International Curtea de Arges: M. Popa – Bacila, Viera, Chiriches (Jianu ’75), Neagu – E. Kone, Fl. Popa, Radut, Voiculet (Vezan ’81), 24. Frasineanu – Cl. Ionescu (Stoianof ’61). Antrenor Stefan Stoica.Otelul Galati: Baotic – Rapa, Jelev, Sg. Costin, Siminici – Giurgiu, Mojsov (Sarghi ’90+2) – Ibeh, G. Paraschiv, Patras (Antal ’46) – Matei (Axente ’65). Antrenor: Dorinel Munteanu.