Italia – Adrian Mutu a marcat un gol in Fiorentina-Catania, scor 2-0

Internationalul romana Adrian Mutu a deschis scorul in partida pe care echipa sa de club, Fiorentina, a castigat-o duminica pe teren propriu, scor 2-0, contra formatiei antrenate de Walter Zenga, Catania, informeaza Gazzetta dello Sport.Rezultate inregistrate in runda a 16-a din Serie A: AS Roma – Cagliari 3-2 (Totti 39, Perrtotta 77, Vucinic 90 / D. Conti 58, Jeda 69) Fiorentina – Catania 2-0 (Mutu 56, Gilardino 93). La gazde, Adrian Mutu a evoluat titular, a marcat un gol si a fost inlocuit in minutul 82. La oaspeti, Nicolae Dica a ramas pe banca de rezerve. Genoa – Atalanta 1-1 (Sculli 86 / Floccari 17) Inter Milan – Chievo 4-2 (Maxwell 3, Stankovic 47, Ibrahimovic 79, 87 / Pellisier 51, Bentivoglio 65). La gazde, Cristian Chivu a fost rezerva, in timp ce, la oaspeti, Bogdan Patrascu nu a fost conovat. Palermo – Siena 2-0 (Cassani 30, Simplicio 54) La oaspeti, Cosmin Moti a intrat pe teren in minutul 28, iar Paul Codrea a fost rezerva. Reggina – Sampdoria 0-2 (C. Bellucci 75-penalty, Padalino 81) Udinese – Lazio 3-3 (Di Natale 8, 55, Quagliarella 15 / M. Zarate 60, Diakhite 73, C. Ledesma 85). La oaspeti, Stefan Radu a fost integralist si primit un catonas galben. Paridele Napoli-Lecce 3-0 si Bologna-Torino 5-2 s-au disputat sambata, in timp ce derby-ul etapei dintre Juventus si AC Milan este programat duminica, cu incepere de la ora locala 20:30. Clasament: 1. Inter 39p, 2. Juventus 30p (15j), 3. Napoli 30p,.. 5. Fiorentina 29p,.. 8. Lazio 24p,.. 12 Catania 22p,.. 15. Siena 10p,.. 20. Chievo 9p.