Jolidon Cluj – Krim, scor 23-31. Jolidon a ratat calificarea in primavara Cupei Cupelor

Vice-campioana Romaniei la handbal feminin, U Jolidon Cluj a suferit o noua infrangere pe teren propriu in Liga Campionilor, cea mai importanta competitie europeana inter-cluburi.Fetele antrenate de Gheorghe Covaciu au fost depasite de Krim Ljubljana cu scorul de 31-23, la pauza 15-12 intr-o intalnire in care ardelencele au parut ca pot emite pretentii la obtinerea victoriei doar in primul sfert de ora al meciului.In urma acestei infrangeri, U Jolidon a pierdut orice sansa de a prinde si locul 3, cel care i-ar fi permis sa-si continue parcursul european si in primara, dar in Cupa Cupelor.In ultima partida din grupe, U Cluj va intalni in deplasare pe una dintre super puterile handbalului continental, ETO Gyor.