Judo – Daniel Brata a ocupat locul trei la Grand Slam-ul de la Paris

Sportivul roman Daniel Brata s-a clasat, duminica, pe locul 3 la categoria 100 de kilograme, in cadrul competitiei de judo Grand Slam Paris, dupa ce in semifinale a fost invins de Yauhen Biadulin (Belarus), informeaza site-ul Federatiei Internationale de Judo.Romania a mai fost reprezentata la Paris de Carmen Bogdan (48 de kilograme), care a fost eliminata de frantuzoaica Laetitia Payet, in turul 2, de Andreea Catuna (52 de kilograme), care a parasit competitia tot in turul 2, invinsa de nipona Misato Nakamura. La categoria 57 de kilograme, Corina Caprioriu a fost eliminata in mansa secunda de frantuzoaica Morgane Ribout. La masculin, Romania a mai fost reprezentata de Dan Fasie (66 de kilograme), eliminat in turul 2 de japonezul Masato Uchishita, si de Marian Halas (81 de kilograme), invins in turul preliminar de japonezul Hirotaka Kato.