Leverkusen vs Valencia 2-1 in grupa E din Liga Campionilor

Cu o Chelsea clar favorita in grupa, Leverkusen si Valencia au jucat pentru locul 2 in grupa E din Liga Campionilor. Scor final 2-1 pentru Leverkusen. Chelsea ramane pe primul loc cu 7 puncte, urmata Bayer cu 6 puncte. Valencia si Genk au cate 2 si respectiv 1 punct.Leverkusen – Valencia scor 2-1Leverkusen nu-si revine, a avut o perioada mai proasta si cu greu a reusit sa faca fata unei echipe precum Valencia, care a avut foarte multe ocazii. Oricum, Leverkusen pare o echipa mai periculoasa decat campioana Borussia Dortmund. Doar 27.000 de spectatori au venit la meci, iata ca se poate mai rau decat pe National Arena de la Bucuresti. Brazilianul Jonas a inscris in minutul 24.Inscrie Schürrle in minutul 52, un fotbalist in varsta de 21 de ani. Aproape imediat jucatorul german Sam stabileste scorul final: 2-1.Pentru Leverkusen au marcat A. Schürrle in minutul 52 si S. Sam in minutul 56. Pentru Valencia (care a condus la pauza cu 1-0) a marcat Jonas in minutul 24. Echipe de start:Leverkusen: B. Leno, M. Kadlec, S. Reinartz, Ö. Toprak, G. Castro, M. Ballack, S. Rolfes, S. Sam, L. Bender, S. Kiesling, A. SchürrleValencia: Diego Alves, Miguel, J. Mathieu, A. Rami, Jordi Alba, Víctor Ruíz, Albelda, É. Banega, Pablo Hernández, Soldado, Jonas Citeste si: