Liga 1: Dinamo Bucuresti – Poli Iasi 1-1 (1-0)

Jucatorii Politehnicii Iasi au destule motive sa fie nemultumiti dupa ce au obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul lui Dinamo Bucuresti, la primul meci cu Titi Dumitriu pe banca tehica a moldovenilor.Pentru Dinamo este a treia partida consecutiva in care nu reuseste sa castige, dar dupa ocaziile iesenilor din acest meci cainii se pot considera norocosi ca au castigat un punct. Criza continua astfel la Dinamo, iar suporterii nu au ezitat sa taxeze acest lucru. Fanii alb-rosii au inceput meciul prin a scanda injurii la adresa jucatorilor Ianis Zicu si Adrian Cristea, dar mai ales a impresarilor Ioan si Victor Becali. Finalul i-a gasit pe fanii dinamovisti scandand ironic Campionii, campionii , in timp ce suporterii prezenti la Tribuna a II-a in fluierau pe jucatorii care intrau la vestiare.N’Doye a deschis scorul in minutul 21, dupa ce Claudiu Niculescu a pasat cu calcaiul la 13 metri de poarta. Politehnica a egalat in minutul 53, cand Romulus Miclea, din lovitura libera, a centrat in careu si Cristian Munteanu a inscris de la zece metri, cu capul.Moldovenii s-au intrecut apoi in ocazii de unu-la-unu cu portarul, culminand cu ratarea incredibila a lui Cristi Constantin, care s-a impiedicat dupa ce l-a driblat pe Curca si nu a mai reusit sa suteze.Mai mult, in minutul 64, atacantul Valentin Badea a obtinut o lovitura de la 11 metri, in urma unui contact cu Pulhac, insa a ratat penalty-ul trimitand mingea in bara din dreapta lui Curca.Au evoluat echipele:Dinamo Bucuresti: 36. G. Curca – 14. Molinero, 25. Scarlatache, 4. Moti (6. L.Rus ’46), 3. Pulhac – 29. N’Doye (19. Daminuta ’49) – 22. Torje, 5. D. Kone (24. Vranjkovici ’73), 10. Alexe – 99. Cl. Niculescu, 9. M. Niculae. Antrenor: Cornel Talnar.Poli Iasi: 1. Branet – 30. Straut (24. Straton ’59), 21. Mihajlov, 28. Cr. Munteanu, 23. Ad. Ilie – 18. Miclea, 8. Ignatov, 26. V. Negru, 10. Cr. Constantin (77. A. Ionescu ’69) – 99. V. Badea (16. Nuno Viveiros ’77), 11. Bujor. Antrenor: Dumitru Dumitriu.Citeste stirea completa in paginile site-ului Antena3