Liga 1: FC Brasov – Politehnica Iasi 2-0 (2-0)

FC Brasov a invins sambata, pe propriul teren, formatia Politehnica Iasi, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate de Romeo Surdu, transmite corespondentul NewsIn.FC BRASOV – POLITEHNICA IASI 2-0 (Surdu 14, 19)FC Brasov: Stelea – Duarte, Abrudan, Oros, Senin – Roman (Voicu 69), Ilyes, P. Adriano, C. Munteanu – Sburlea (Dedu 56), Surdu (Buga 80). Antrenor: Razvan Lucescu.Poli Iasi: Branet – Buta, Onut, Cr. Munteanu, Pecnick – Viveiros, Montiel, Bersnjak, Ignatov (Diarrassouba 46), Sfarlea (Jovanovic 46) – A. Cristea. Antrenor: Cristiano BergodiCartonase galbene: Adriano 16, Dedu 64 / Sfarlea 2, Diarrassouba 75, C. Munteanu 85Arbitri: Sebastian Coltescu – Irina Mart, Daniel HulubeiStadion: Silviu Ploiesteanu; Spectatori: 3.000Cum s-au marcat golurile:1-0, min. 14: Surdu a marcat cu capul, la coltul scurt, dupa un corner executat de Roman de pe partea stanga.2-0, min. 19 : Surdu a inscris din nou dintr-o pasa primita de la Sburlea, care a continuat o actiune initiata de Ilyes.In minutul 73, Ilyes a sutat in bara, de la aproximativ 12 metri.Oaspetii au avut cea mai importanta ocazie de gol in minutul 66, cand Diarrassouba, ramas singur cu portarul, a tras pe langa poarta de la 5 metri.In urma acestui rezultat, FC Brasov a acumulat 45 de puncte si se afla pe locul 8, in timp ce Politehnica Iasi ramane cu 28 de puncte, dar cade pe primul loc retrogradabil, fiind devansata de Gaz Metan Medias.