Liga 1: Otelul Galati – Victoria Branesti 1-1 (0-1)

Otelul Galati a obtinut cu emotii un punct in fata nou promovatei Victoria Branesti, vineri, in etapa a 15-a a Ligii I.Dupa sapte meciuri fara infrangere, serie in care a batut Steaua si Dinamo si a remizat cu campioana CFR, Otelul a fost la numai cateva secunde de un esec in fata unei nou promovate.Victoria Branesti s-a prezentat fara complexe pe terenul liderului la zi al Ligii I si a condus din minutul 35, datorita golului lui Razvan Avram. Pauza i-a gasit pe ilfoveni in avantaj, iar repriza a doua a fost o goana permanenta dupa egalare a celor de la Otelul. Presiunea constanta pusa de galateni la poarta lui Stoicescu a dat roade in minutul 90+1, cand Marius Pena a egalat cu un sut pe jos de la marginea careului.Scor final 1-1, iar galatenii vor urmari linistiti restul etapei, fotoliul de lider nefiindu-le amenintat.OTELUL GALATI – VICTORIA BRANESTI (Pena 90+1 / R. Avram 35)Otelul: Grahovac – Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu – Antal (L. Iorga 58), Giurgiu, Viglianti, I. Neagu (Pena 64), S. Ilie (Ochirosii 79) – G. Paraschiv. Antrenor: Dorinel Munteanu.Victoria: Stoicescu – Maghici, A. Iacob, Sg. Bar, Marincau, Nicola – Olariu, R. Avram (Novac 90+2), D. Popa, Nicoara (Ispir 74) – B. Oprea (C. Coman 81). Antrenor: Ilie Stan.