Liga 1: U Cluj – Pandurii Tg.Jiu 1-1 (0-1)

U Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu cu Pandurii Targu Jiu, in etapa a 15-a a Ligii I.Claudiu Niculescu a debutat, sambata, ca antrenor principal la Universitatea Cluj, sepcile rosii obtinand un punct in meciul cu Pandurii Targu Jiu.Clujenii au inceput mai greu meciul, iar in minutul 7 s-au vazut condusi, dupa ce Jaka Stromajer a punctat pentru oaspeti, care si-ar fi putut majora avantajul chiar inainte de pauza, cand Baclila a trimis mingea in bara (44). Dupa o prima repriza in care apararea lor aglomerata nu i-a impiedicat pe oaspeti sa-si creeze numeroase ocazii de a inscrie, clujenii au inceput sa iasa ceva mai mult la atac, iar in minutul 68 Gabriel Bostina a restbilit egalitatea.A fost insa singura zvacnire a gazdelor, Pandurii instalandu-se din nou la carma partidei. Dupa 10 minute de dominare a gorjenilor, Bacila a obtinut, destul de usor, un penalty, in urma unui duel cu Izvoranu, dar Hutan a ghicit colutul pe care a tras, slab, Voiculet si a respins in corner, evitand golul care, foarte probabil, ar fi insemnat infrangerea echipei sale. U CLUJ – PANDURII TARGU JIU 1-1 (Bostina 68 / Stromajer 7) U Cluj: Hutan – Ungurusan, Szilagyi, Cvirik, Izvoranu – V. Gheorghe (Acosta 46), Reinaldo – Delgado (Buhus 66), Bostina, Pit (Voican 85) – Lemnaru. Antrenor: Claudiu Niculescu.Pandurii: Mingote – Matei, Maksumic (Nasser 72), Chiriches, Grecu – Pintilii – Bacila (Cardoso 90+2), Voiculet, Orac, Vranjes (Nistor 72) – Stromajer. Antrenor: Petre Grigoras.