Liga I, etapa 26 – Otelul Galati-Farul Constanta 2-0

Otelul Galati s-a impus marti, pe propriul teren, in fata formatiei Farul Constanta, scor 2-0, intr-un meci din etapa a 26-a a Ligii I, transmite corespondentul NewsIn.OTELUL GALATI – FARUL CONSTANTA 2-0 (Iorga 54, Ibeh 70) Otelul Galati: Kolev – Rapa, Sarghi, Jelev, S. Ilie – Iorga, Avram (Giurgiu 46), Bourceanu, Ibeh – Elek (Gado 54), Pena (Tanasa 75). Antrenor: Petre Grigoras. Farul Constanta: Curca – Matel, Pahor, Rastovac, Mendy – Bacila (Nanu 67), Patrascu, Voiculet, Ben Teekloh, Chico (Alibec 85) – Gerlem (Pantelie 60). Antrenor: Lucian Marinof. Cartonase galbene: Gado 55 Arbitri: Ionel Ivan – Bogdan Velicu, Florin Paunescu Stadion: Otelul; Spectatori: 5.000 Cum s-au marcat golurile: 1-0, min. 54: Iorga a primit o pasa de la Giurgiu, a patruns in careu si a sutat in diagonala, in dreapta lui Curca. 2-0, min. 70: Ibeh a sutat de la 16 metri la firul ierbii si a inscris dupa ce mingea a lovit mai intai bara. Otelul a avut prima ocazie de gol in minutul 5, cand sutul trimis de Jelev de la 40 de metri a lovit transversala portii lui Curca. In minutul 24, Farul a avut o ocazie asemanatoare. Patrascu a sutat de la aproximativ 40 de metri putin peste poarta aparata de Curca. Farul a fost sustinut in aceasta deplasare de 20 de suporteri. In urma acestui rezultat, Otelul a acumulat 35 de puncte si a urcat pe locul 10, in timp ce Farul ramane pe locul 15, cu 23 de puncteFoto: antena3.ro