Liverpool – Atletico Madrid si Fulham – Hamburger SV in semifinalele Ligii Europa

Joi seara s-au disputat partidele retur ale sferturilor de finala ale Ligii Europa.Principala favorita la cucerirea trofeului, FC Liverpool a facut pasul catre penultimul act al competitiei dupa ce a reusit sa invinga Benfica Lisabona pe Anfiel Road cu scorul de 4-1 dupa ce in prima mansa lusitanii invinsesera cu scorul de 2-1.Cormoranii vor intalni in semifinale pe Atletico Madrid, echipa care a depasit in sferturi pe Valencia, in urma a doua rezultate de egalitate 2-2 pe Mestalla si 0-0 pe Vicente Calderon.O alta echipa din Albion, Fulham FC, va intalni in celalalt duel din semifinale pe germanii de la Hamburger SV. Ambele echipe au repurtat cate doua victorii impotriva adversarelor: Fulham – 2-1 si 1-0 impotriva celor de la VFB Wolfsburg iar Hamburger SV – 2-1 si 3-1 cu fost echipa a lui Ladislau Boloni, Standar Liege.Sursa foto: the telegraph.co.uk