Marica a marcat un gol pentru VfB Stuttgart

Formatia VfB Stuttgart a castigat, duminica, partida cu FC Karlsruhe, scor 3-1, din etapa a 5-a a Bundesliga, unul dintre golurile gazdelor fiind marcat de atacantul roman Ciprian Marica, informeaza editia online a cotidianului Kicker.Rezultatele inregistrate duminica in etapa a 5-a din Bundesliga:Hoffenheim-Borusia Dortmund 4-1 (Ibisevic 5, 47, Salihovic 25, Eduardo 67/Augusto 90)VfB Stuttgart-FC Karlsruhe 3-1 (Khedira 22, Gomez 68, Marica 87/Freis 8) – Ciprian Marica a fost rezerva la Sturrgart si a intrat pe teren in minutul 70, in locul lui Cacau, reusind sa puncteze cu trei minute inainte de final.Wolfsburg-Hamburg 3-0 (Dejagah 15, Madlung 22, Grafite 29). La gazde, Vlad Munteanu nu a fost oprit in lot de tehnicianul Felix Magath.Clasament: 1. Schalke 11 puncte, 2. Hoffenheim 10p, 3. Hamburg 10p … 5. Wolfsburg 9p … 7. Bayern Munchen 8p, 8. VfB Stuttgart 8p … 14. FC Koln 4p … 18. Energie Cottbus 2p.