Marius Berbecar a ocupat locul secund in finala de paralele din cadrul Cupei Mondiale de gimnastica

Gimnastul Marius Berbecar a incheiat finala de la paralele, din cadrul Cupei Mondiale de la Glasgow, pe locul secund. Marius Berbecar a fost notat cu 15.350 in finala de la paralele, care a fost castigata de slovenul Mitja Petrovsek, cu 15.450. Berbecar a fost singurul gimnast roman, care a urcat sambata pe podium la Cupa Mondiala de la Glasgow, colegii sai prezenti in finale la cal cu manere, sarituri si sol, nereusind clasari mai bune decat locul patru. In finala de la sarituri, Marius Berbecar a obtinut locul 4, cu nota 15.662, ia Cristian Bataga s-a clasat pe locul 8, ultimul, cu nota 14.737, proba fiind castigata de chilianul Gonzales Sepulveda (15.937). La cal cu manere, Ovidiu Buidoso s-a clasat pe locul 7 (13.525), finala revenindu-i britanicului Loius Smith (15.550), iar in finala de la sol, Vlad Cotuna a fost al 7-lea, cu nota 14.800. Proba a fost castigata de Alexander Shatilov (Israel, 15.375).Citeste stirea completa in paginile site-ului gsp.ro