Marseille – Arsenal scor 0-1 in grupa F din Liga Campionilor

Marseille – Arsenal a fost derbyul grupei F, cele doua echipe fiind principalele candidate la calificarea in urmatoarea faza a Ligii Campionilor. Arsenal a dat totul peste cap in ultimul minut de prelungiri prin golul lui Ramsey. Scor final Marseille – Arsenal 0-1.Atmosfera superba pe Vellodrom. O prima sansa din pasa lui Rosický, insa a rezolvat Mandanda. Ramsey marcheaza cand nimeni nu se mai astepta. Marseille pierde, astfel, in ultimele secunde de joc. A fost un meci echilibrat, cu un Arsenal care nu a meritat pe deplin victoria.In grupa F, Arsenal conduce cu 7 puncte, urmata de Olympique Marseille cu 4 puncte.Marseille – Arsenal 0-1A marcat Ramsey in minutul 90+2.Echipe de start:Marseille: S. Mandanda, J. Morel, S. Diawara, César Azpilicueta, N. N’Koulou, L. González, A. Diarra, B. Cheyrou, M. Valbuena, L. Rémy, A. AyewArsenal: W. Szcz 281;sny, P. Mertesacker, Andre Santos, L. Koscielny, C. Jenkinson, T. Rosický, Mikel Arteta, A. Song, A. Arshavin, R. van Persie, T. WalcottCiteste si:AC Milan – BATE BorisovBarcelona – PlzenChelsea – GenkLeverkusen – ValenciaOlympiakos Pireu – Borussia DortmundFC Porto – ApoelSahtior Donetk – Zenit St. Petersburg