Meciul Tottenham – Bolton a fost suspendat dupa ce Fabrice Muamba a cazut la pamant inconstient

Incident neplacut in timpul partidei Tottenham – Bolton, contand pentru sferturile de finala ale Cupei Angliei.Congolezul Fabrice Muamba, in varsta de 23 de ani, component al formatiei oaspete, s-a prabusit pe teren fara suflare, cu cateva minute inainte de finalul primei reprize.Dupa 10 minute de asistenta medicala direct pe campul de joc, fotbalistul a fost resuscitat si apoi transportat la spital. Arbitrul Howard Webb, dupa o consultare cu managerii celor doua formatii, a decis initial intreruperea partidei iar apoi suspendarea lui pana la o data ulterioara.In momentul incidentului, cele doua formatii se aflau la egalitate, scor 1-1.