Milan – Juventus 1-1 (1-0)

AC Milan si Juventus Torino au incheiat la egalitate, scor 1-1, derby-ul etapei a 25-a, partida in urma careia situatia in clasament a ramas neschimbata: Milan pe primul loc, cu 51 de puncte, cu unul mai mult decat adversara sa din aceasta seara, Juve avand insa o partida mai putin disputata.Golurile intalnirii au fost inscrise de Nocerino (min.15) respectiv Matri (min.83).Rezultat live: 1-1 (final)Min.94. Dupa patru minute de prelungire, partida se incheie indecis: 1-1. Min.89. Oaspetii raman in inferioritate numerica. Mijlocasul Arturo Vidal paraseste terenul de joc dupa ce a incasat direct cartonasuk rosu.Min.83. Goooool Juventus. Perioada de dominare a oaspetilor s-a concretizat printr-un gol inscris de Alessandro Matri. Min.79. Este randul lui Juve sa aiba un gol anulat. Tagliavento paseaza lui Matri insa atacantul oaspetilor inscrie dintr-o clara pozitie de offside.Min.76. Ocazie pentru gazde prin Robinho, brazilianul suteaza insa nu isi nimereste tinta. Min.72: Schimbare la Milan. Ambrosini intra in locul lui Emanuelson. Min.69. Imensa ocazie de gol a torinezilorMin.65. Milan se apara inteligent, oaspetii gasind cu greu drumul spre poarta lui Abbiati. Min.58. Corner Juventus.Min.54. Mirko Vucinic in inlocuieste la Juventus pe Marco Borriello.Min.50. Juve incepe in ofensiva partea a doua a jocului si are prima ocazie prin Arturo Vidal.Min.45. Arturo Vidal incearca vigilenta lui Abbiati insa balonul trece la cativa centimetri de stalpul stang al portii milaneze. Min.44. Meci bun fara insa foarte mult ocazii se indreapta spre un avantaj minim la pauza pentru echipa gazda. Min.41. Emanuelson obtine o lovitura libera periculoasa pentru Milan. Min.40. Oaspetii au un control superior al mingiei insa nu pun cu adevarat in pericol poarta lui Milan.Min.32. Juve pare departe de forma aratata in acest an.Min.28. Milan este pe val. Torinezii sunt in degringolada. Robinho se joaca cu aparatorii adversi insa sutul sau nu nimereste tinta. Min.25. Faza controversata in careul lui Juve. Mutari inscrie dupa o lovitura de colt insa golul este anulat pentro o falsa pozitie de ofsaid.Min.23. Faza superba a lui Robinho. Driblinguri succesuve pe placul publicului milanez insa defensiva oaspetilor respinge in corner. Min.21. Pirlo incearca in continuare un serviciu decisiv insa atacantii Juventusului nu receptioneaza pasele. Min.17. Juve pare putin derutata. Desi incepuse mai bine intalnirea, batrana doamna s-a vazut in deficit de un golMin.15. Gooool Milan. Nocerino inscrie cu un sut plsat de la marginea careului de 16 metri Min.10. Nocerino este primul milanez care ameninta poarta torineza.Min.9. Pirlo forteaza o pasa decisiva pentru atacul lui Juve ramasa fara finalizare. Min.4. Incurajata de un grup masiv de suporteri, Juve initiaza primele atacuri asupra portii lui Abbuati Min.2. Partida incepe cu dueluri la mijlocul terenului.