Mutu a fost elogiat de presa din Italia dupa victoria Fiorentinei la Palermo

Cu Mutu in teren pina in minutul 81, Fiorentina s-a impus in deplasarea de la Palermo, scor 4-2. Desi nu a marcat, atacantul roman a fost unul din cei mai buni fotbalisti ai echipei viola, in viziunea suporterilor toscani.Site-ul violanews.com i-a acordat Briliantului nota 7, fiind depasit numai de MIchele Camporese, fundasul de 18 ani al Fiorentinei, care a primit nota 7.5. Cu Mutu in teren Fiorentina e cu totul alta echipa, cel putin in compartimentul ofensiv. Este un suport extraordinar pentru Gilardino, porneste multe actiuni, este intotdeauna periculos. I-a dat si o pasa geniala lui Gilardino, dar care a irosit-o cu usurinta , scrie sursa citata.Adrian Mutu a bifat astazi cel de-al 100-lea meci in Serie A pentru Fiorentina, fiind pentru prima oara dupa o pauza de trei luni cind Briliantul este folosit ca titular.Citeste stirea completa in paginile site-ului gsp.ro