Nationala de handbal a Romaniei a pierdut biletele pentru Olimpiada de la Londra

Selectionata feminina de handbal a Romaniei este foarte aproape de a rata calificarea la Jocurile Olimpice de la Londra dupa ce a suferit cea de-a doua infrangere in turneul pre-olimpic, 23-34 impotriva Muntenegrului.Nationala antrenata de Radu Voina a fost surclasata de o echipa care a afcut legea pe teren inca din primele minute ale jocului, egalitatea nerezistand pe tabela de marcaj decat pana in minutul 3, scor 2-2, moment din care muntenegrencele, cu o Bulatovic in zi buna, a condus constanta la 3-4 goluri pe parcursul primei reprize.Romania avea la pauza un deficit de doar patru goluri, 13-17, insa inexactitatile atat in faza ofensiva cat mai ales in cea defensiva afacilitat victoria Muntenegrului. 18-27 in minutul 47 si apoi 23-34 la final au facut ca sansele fetelor noastre de a se mai califica la Olimpiada sa depinda de o ipotetica victorie a Japoniei in fata selectionatei Frantei.