O noua infrangere pentru nationala de handbal feminin a Romaniei

Nationala feminina de handbal a Romaniei a fost invinsa miercuri de selectionata Suediei, scor 24-29 (12-14) in cadrul celui de-al doilea meci al tricolorelor in Grupa B a Cupei Mondiale, care se desfasoara la Aarhus (Danemarca).In prima repriza nationala pregatita de Radu Voina a reusit sa puncteze abia in minutul 5 si au avut in portarul Paula Radulescu cel mai bun om de pe teren. Desi adversarele au fost in nenumarate randuri in inferioritate numerica, elevele lui Radu Voina nu au reusit sa profite si au ratat foarte mult, mai ales prin Amariei, care a aruncat de cele mai multe ori in bara.Pentru Romania au punctat: Ionela Galca (7), Valentina Elisei Ardean (6), Melinda Geiger (3), Carmen Amariei (2), Ramona Maier (2), Oana Manea (1), Narcisa Lecusanu (1), Catalina Cioarec (1) si Aurelia Bradeanu (1).Urmatorul meci al tricolorelor este programat joi la ora 15:00 cu selectionata Germaniei. In primul joc, Romania a pierdut in fata Norvegiei, scor 23-30.