Oltchim Rm.Valcea s-a calificat in grupele principale ale Ligii Campionilor

Oltchim Rimnicu Vilcea s-a calificat in grupele principale ale Ligii Campionilor dupa ce au trecut de Randers, scor 28-22.In prima repriza, Oltchim a dominat jocul chiar daca in anumite momente au comis mai multe greseli in atac. Dupa 15 minute, vilcencele si-au marit avantajul la patru goluri, 6-2, gratie golurilor reusite de Ionela Stanca de pe contraatac, dar si a multiplelor parade ale Paulei Ungureanu. Pina la finalul reprizei, Ada Nechita si Valentina Elisei au facut ca Oltchim sa ramina la conducerea meciului, iar la pauza, vilcencele conduceau cu 12-9.In partea a doua a jocului, Oltchim a inceput mai bine si, datorita golurilor marcate de Valentina Elisei si de Ionela Stanca. Cu Paula Ungureanu intr-o zi excelenta si cu greseli mai putine comise in atac, campioana Romaniei s-a desprins la cinci goluri, 21-16, la jumatatea reprizei. Cu zece minute inainte de final, Oltchim s-a desprins la sapte goluri, 23-16, dupa cele doua reusite din actiune ale Valentinei Ardean Elisei. Pina la incheierea partidei, vilcencele au facut un joc foarte bun si au marcat de inca cinci ori, scorul final fiind 28-22.Citeste stirea completa in paginile site-ului gsp.ro