Olympiakos Pireu vs Borussia Dortmund scor 3-1 in Liga Campionilor, grupa F

Desi initial se anunta un meci echilibrat, Olympiakos Pireu a batut pe Borussia Dortmund cu scorul de 3-1. Inainte de cele dupa doua etape din Liga, cele doua formatii ocupau locurile 4 respectiv 3 in grupa F.Olympiakos Pireu – Borussia Dortmund scor 3-1Nebunie la greci. Holebas reuseste sa deschida scorul in minutul 8, un jucator neamt de origine greaca. Replica campioanei Germaniei vine in minutul 26, care egaleaza prin Lewandowski. Un meci disputat intr-o tensiune teribila. Nu au fost incidente, un singur cartonas galben s-a dat pentru oaspeti. Djebbour marcheaza in minutul 40. Scorul devine 3-1 in minutul 78 prin golul dat de francezul Modesto, care aduce 3 puncte uriase pentru Olympiakos.Este a 23-a victorie in UEFA Champions League pentru Olympiakos. A fost surpriza serii, iar grupa se complica prin victoria grecilor. Pentru Olimpyakos au marcat J. Holebas in minutul 8 si Djebbour in minutul 40 si Modesto in minutul 78. Pentru Borussia a marcat R. Lewandowski in minutul 26. Echipe de start:Olympiakos: F. Costanzo, O. Mellberg, F. Modesto, J. Holebas, A. Papadopoulos, Marcano, J. Makoun, A. Ibagaza, Orbaiz, K. Mirallas, R. DjebbourBorussia: R. Weidenfeller, M. Hummels, 321;. Piszczek, N. Suboti 263;, M. Schmelzer, I. Periši 263;, S. Bender, I. Gündogan, M. Götze, S. Kagawa, R. LewandowskiCiteste si: