Olypique Lyon la o noua victorie in deplasare in campionatul francez

Adversara Stelei din Grupa F a Ligii Campionilor, Olympique Lyon, a invins, sambata, in deplasare, pe Le Havre, scor 1-0, intr-un meci din etapa a 6-a a campionatului Frantei, informeaza L’Equipe.Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 45, de Ederson, care a transformat o lovitura de pedeaspa. Campioana Frantei a evoluat in inferioritate numerica din minutul 66, cand Govou a fost eliminat pentru cumul de cartonase.Antrenorul lui Olympique Lyon, Claude Puel, a folosit urmatoarea formula: Loris – Reveillere, Cris, Bodmer, Mensah – Toulalan, Pjanic (Mounier 70), Makoun – Govou, Piquionne (Benzema 57), Ederson (Boumsong 87).După 6 etape disputate in Ligue 1, Lyon se afla pe primul loc in clasament, cu 16 puncte.Steaua face parte din Grupa F a Ligii Campionilor alaturi de Bayern Munchen, Olympique Lyon si Fiorentina.