Otelul – Benfica scor final 0-1. A marcat Bruno Cesar

Otelul Galati este fata in fata cu Benfica Lisabona, marti seara, de la ora 21.45, pe Arena Nationala, in grupele Ligii Campionilor.Otelul – Benfica scor final 0-1. A marcat Bruno Cesar (min. 41)Elevii lui Dorinel Munteanu au evoluat extrem de modest pe durata primelor 45 de minute, semn ca miza partidelor din Liga Campionilor este prea mare pentru „otelari“. Partida a fost la discretia portughezilor, care au dominat la toate capitolele. Asadar, scorul de la pauza, favorabil elevilor lui Jorge Jesus este absolut normal. Munteanu a plecat extrem de ingandurat la cabine, sperand sa gaseasca o solutie pentru a „desface“ jocul incalcit al jucatorilor sai.La capatul unui meci nebun, Manchester a scos o remiza cu Basel: 3-3. Scor final.Fluier Final. Otelul – Benfica 0-1Min. 90+2. sut Rodrigo de la distanta, dar pe langa poartaMin. 90. Ocazie monumentala a lui Frunza care a sutat pe centrul portii, mingea fost respinsa in fata si Perendija n-a nimerit apoi spatiul portii. Uluitor!De la 4 decembrie 2007, n-a mai castigat Benfica un meci in deplasare in Liga Campionilor. Atunci, lusitanii s-au impus la Donetk cu 2-0. Au urmat de atunci 20 de partide de seceta pentru trupa portugheza.Min. 85. Nolito l-a lovit pe Witsel, accidentandu-lMin. 81. Ultima schimbare la Banefica. Pe teren a intrat primul portughez din seara aceasta a garniturii lui Jesus: iese Bruno Cesar, intra Ruben AmorimMin. 80. Ratare mare Oscar Cardozo, care a trimis cu capul in bratele lui Grahovac.LOVITURA DE TEATRU pe „Old Trafford“. Basel conduce cu 3-2 pe Manchester United!!!Min. 77. Schimbare la Benfica. Iese Gaitan, intra RodrigoMin. 73. Maxi Pereira a sutat de la marginea careului, putin lateral dreapta, si mingea a trecut razant de vinclul portii lui Grahovac.Min. 69. Pena, accidentat este inlocuit de PunosevaciSurpriza de proportii la Manchester. in doar doua minute (58, 60), Basel a egalat-o pe United!!Min. 65. La Otelul Iese Bus, intra FrunzaMin. 64. Pena primeste ingrijiri medicale dupa ce s-a lovit la co.Min. 63 – Schimbare la Benfica: iese Saviola, intra NolitoMin. 61. Otelul traieste. Ocazie mare de gol pentru ai nostri. Filip a sutat puternic, dar Artur a respins in fata iar Antal a tras din nou, dar pe langa.Se joaca, in continuare la o singura poarta. Posesie teribila a Benficai.Min. 53. Centrare a lui Viglianti, Pena reia spre poarta, dar mult pe langa poarta.Gazonul se mentine in conditii buneMin. 47. Giurgiu a expediat primul sut al Otelului spre poartaMin 46. Schimbare la Otelul: iese Ibeh, intra VigliantiA inceput repriza a douaLa Manchester, United conduce la pauza pe Basel cu 2-0Pe stadion se afla in acest moment aproximativ 10.000 de spectatori, multi dintre ei ajungand in tribune chiar si dupa ce a inceput partida.Min. 45. S-a terminat prima repriza. Pauza.Min. 41. 0-1 Gol Benfica. Gaitan i-a pasat excelent lui Bruno Cesar, care a marcat, profitand si de marcajul lejer al fundasilor centrali ai Otelului. Din pacate, scorul reflecta corect desfasurarea ostilitatilor din teren.Min. 40 Primul sut pe spatiul portii ii apartine lui Saviola. Argentinianul a tras de la 20 de metri, dar Grafovac a aparat.Min. 36. Ibeh a avut ocaziua unui sut de la marginea careului, dar s-a complicat cu un dribling in plus si-a fost deposedat.Min. 32. Alta mare ocazie a lusitanilor. sut – bomba al lui Bruno Cesar de la marginea careului, dupa o respingere a lui Perendija, noroc insa ca mingea a trecut pe linga poart. daca era pe spatiul portii, era gol.Min. 25. Grahovac a retinut o centrare din lovitura libera. Apoi a incercat sa-l puna pe contraatac pe Antal, dar mijlocasul s-a complicat si a pierdut.@ in celalat meci al Grupei C, pe „Old Trafford“, Manchester United a inscris deja de doua ori in meciul cu Basel. 2-0 pentru „diavoli“.Elevii lui Dorinel Munteanu se apara cu toate liniile, desi Benfica exercita o presiune fantastica. Pana acum, galatenii s-au descurcat in aparare, dar in atac n-au contat deloc.Min. 17. sutul puternic al lui Gaitan a fost scos de Sergiu Costin in cornerMin12.. Belgianul Witsel a tras spre poarta lui Grahovc, dar mingea a fost deviata in ultimul moment in corner. Mare ocazie pentru Benfica.Min. 10. Bus a incercat o centrare, dar mingea s-a dus aiurea spre aut de poarta, intr-o zona in care nu are aniciun coechipier.Min. 5: Pena, surprins in ofsaidMin. 3. Centrare in fata portii galatenilor, Ljubinkovici indeparteaza pericolul, apoi Bus degajeaz.Min. 1. Portughezii au inceput in forta.UPDATE 21.45 A inceput partidaUPDATE 21.40 Campioana Romaniei are din acest sezonul si un imn folk. Muzica ii apartine compozitorului galatean Sandel Spinu, iar versurile sunt ale scriitoarei Georgeta Musca-Oana.Sursa foto: gsp.ro